Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mad Lion - Shqiptar  (Feat. Bardh Latifi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/09/2011

2011-09-04T15:42:49

Këngë e albumit:

"Vul Me Gjak"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqiptar" kënduar nga Mad Lion.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mozzik - Shqiptar

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Mache Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW oder VW
Amo s’nalna se jom
Shqiptarr
N'4 ant e botes jom kon po ska si veni jem se jom
Shqiptar
Kudush n’bote shko folet shqipja veq bertit a ka
Shqiptar
Pi qaj rusi, nuk ha sushi, ha pasul se jom
Shqiptar

Mozzik:

Ska ma t'mir kur o puna te nderi
Ska ma t'eger me na prek te teli
E din edhe Merkeli
qe nrrug e kena na tenderin
qe t'kallxon edhe rrebeli
Nij tu bertit Shqiptart prej qoshit n'qosh
nanen ta qifsha ty qe mbon nervoz
Ose pritni se nashta mir s'mkeni ni
Nanen ta qi me m'prek n'Kosove e n'Shqipni
Kjo Melodi shkon per trima e per fmi
Per Gurbetqar qe shkun n'evrop si t'ri
e per Haverat n'burg i pres n'Liri
qe ran rrugve t'botes dej n'Çeki
Unikki e Mozziki, thojn u kthyn 2paci, Biggie
Hala hekri te jastiki, hala paret te llastiki
Shum normal ju vina sikur ethe
Nuk ju kem havera veq ju kena pak vesvese.. Aight

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Machen Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW o Vw
Amo snalna se jom
Shqiptarr
N'4 an te botes jam kan po ska si veni jem se jam
Shqiptarr
Kudush n'bot shko folet Shqipja veq bertit a ka
Shqiptarrr
Pi qaj rusi, nuk ka sushi, ha pasul se jam
Shqiptarrrr

Unikkatil:

Tu shetit neper rrug
Si tren neper prruge
sot ktu neser aty
Si dreqi me tu flug
Puna llug
Spo nihna rahat bash kerku
u shkru mos mu rahatu si mu denu
Se kado qe po shkojna
Qato ma t'zezat, ma t'vshtirat na pi sfidojna
Kurr spi dorzojna
Qellimet qe i synojna
se jena tnjejt
ala nuk lujna lojna
Qado na kana
na ngajna edhe e hajna pa tut
Sikur kombajna tu kput
Deri ta kapim at frut
Mandena nisim mu zbut
Merre me t'mir
Du mu kthy te shpija
E di qe dada Vere
Apet ka me qit Flija
Kshtu qe bire do raki
Kujdes me Allti
Thirri Zhutat n'sofer
Le ta kallin çifteli
Qaty pak ma nalt
Pushon trupi i gjyshit tem
M'ka marr malli per ket sen
Sa mir me kan n'dhe tem Dost

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Machen Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW o Vw
Amo snalna se jom
Shqiptarr
N'4 an te botes jam kan po ska si veni jem se jam
Shqiptarr
Kudush n'bot shko folet Shqipja veq bertit a ka
Shqiptarrr
Pi qaj rusi, nuk ka sushi, ha pasul se jam
Shqiptarrrr

Bomba - Shqiptar

para se me honger mut me thon qe "jav mora Shqiptarve ftyren"
ti koke mut qe s'ja din Shqiptarit natyren
nuk ka mburrje ktu,po pe kallxoj t'verteten
se i di plot raste ku per 1 fjal goje njerz kan deken
edhe nuk o sot,as so pi dje
edhe historia si gjak'nxeht na njeh
edhe mikprits edhe me bese,nese je fer
veq Shqiptarin e prek n'nder,per ni fjal shpirtin ta mer
kur tham "ta merr",trut ti nxer edhe n'burg t'njejtin karakter
silli krejt burgjet n'evrop,e sheh kush ka bo ma shum sherr
e sheh qe kur sherrit ja nisin,i hin tuta cdo polici
sun mshojn si nfilma,se familjes i afrohet reziki
e njerzt e familjes jon jasht,kanunin e kena na gjak per gjak
likuren e bardh veq me na hi n'hak,ta qina meksiken,ti qina zezakt
volltazhen e madhe me dur sun e kap,
veti per Shqiptart t'kallxojn edhe t'hujt
thojn "nisoj si mi luftu piranat ner uj,ruju!"

--------
kudo n'bot more djal,kur kan pun me Shqiptar
edhe t'zit thojn nermes veti "oh shit!"
se nuk dorzomi sa t'jem gjall,kur t'nismi armatim me mar
vdesin 10 burra per 1 djal.. oh shit
-
2X
na e kena me tradit,
tuta na ka ik se neper lufta jena rrit OH SHIT
pagujm me gjak e me shpirt,
kur mledhen burrat e shpis,se belaja ka kris OH SHIT
--------

kunder shkive t'kqi,kunder perandori
maspari zbutet qeliki,se inati i Shqiptarit n'kry
po hajt se kan mu kry,kto padrejtsi qe po na bohen
veq osht puna e kohes,se Shqiptari nuk dorzohet
e kthehet shka na takon,ti qi kufijt se mo u lodha
ktu nuk ka kosovar,po ka shqiptar nga Kosova
e nuk ka malazez,s'ka maqedon ose grek
na jena krejt ni popull,vendlindja ktu na perket
po liderat krejt ftyren e shit, nuk ka ktu buk qato n'perendim hik
e rezikojn fatin me fallcifikatin,e hekrin me veti kurbana tu prit
secilen nat e secilen dit,sa do koft kundershtar mu konen
pi kudo n'bot mu ardh,krejt e kuptojn " Ta qi nonen! "

=====
Edhe mu kon vet,pi shqiptarit rruhen krejt apet
edhe mu kon vet,tuten mos pe nxer telefonin

se e din qe mo nuk je vet,per 5 min vin 10 veta t'nxet
secili hekrin e vet,qato rruhen pi "Ta qi nonen"
=====

kudo n'bot more djal,kur kan pun me Shqiptar
edhe t'zit thojn nermes veti "oh shit!"
se nuk dorzomi sa t'jem gjall,kur t'nismi armatim me mar
vdesin 10 burra per 1 djal.. oh shit
-
2X
na e kena me tradit,
tuta na ka ik se neper lufta jena rrit OH SHIT
pagujm me gjak e me shpirt,
kur mledhen burrat e shpis,se belaja ka kris OH SHIT

Fidaim Aliu - Shqiptar

2x Po ta them me zemer ndryshe mos um thirr shqiptar e kom emrin mbiemrin ilir

2x Edhe po te vdes edhe sa tjem gjall mashkulli te vorri ky ishte shqiptar

2x Ku do qe te jesh te ndihesh krenar a kush do qe tpyet thuj qe jam shqiptar

2x Uj nuk bahet gjaku te vjetrit kan than kombi dhe tradita anash zban mi lan

2x Edhe kur te vdes edhe sa tjem gjall mashkulli te vorri ky ishte shqiptar

2x Ku do qe te jesh te ndihesh krenar a kush do qe tpyet thuj qe jam shqiptar

2x Edhe kur te vdes edhe sa tjem gjall mashkulli te vorri ky ishte shqiptar

2x Ku do qe te jesh te ndihesh krenar a kush do qe tpyet thuj qe jam shqiptar

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:

Më Shumë...