Më mbaj mend (për 1 muaj)

Magma - Më Vie Të Flas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Jeta më ngjan sy mbyllur
i tretur në mendjen time
dua të qirrem për kohën dhe jetën
si i huaj udhtar i jetës të mbetem...

Ref.
Më vie të flas , e të bërtas
për popullin për jetën
për historin
të gjitha dua ti mas
Më vie të flas , e të bertas
për sy të ngopur o popull
për jetë të njomë
për penden e ngritur në re.....

I kthyer ka qielli buzqeshem
sikur duhet n'kët ëndërr të jesh
si foshnje si njeri
kohën ta shijojsh
e bota në vuajtje jeton...

Ref.
Më vie të flas , e të pëlcas
për popullin për jetën
për historin
të gjitha dua ti mas....
Më vie të flas , e të bertas
për sy të ngopur o popull
për jetë të njomë
për penden e ngritur në re.....

Ref.
Më vie të flas , e të bërtas
për popullin për jetën
për historin
të gjitha dua ti mas....
Më vie të flas , e të bertas
për sy të ngopur o popull
për jetë të njomë
për penden e ngritur në re....Publikimi: 29/04/2009Më Shumë Këngë Nga Magma:


Komente 0


Magma - Më Vie Të Flas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Vie Të Flas".
3. Video është e këngës "Më Vie Të Flas", por nuk këndohet nga Magma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.