A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqipëri E Nëna Jonë

Shqipëri e nëna jonë
Ty të deshtëm përgjithmonë
Me flamurë drejtë lirisë
Për krijimin e pavarsisë

Burra fëmi me pushkë në dorë
Që u nisën për në Vlorë
Gjithë Shqiptarët ranë në ujdi
Për krijimin e shtetit të ri

Një shqiptarë një burr i madh
Që u nis prej në mal
Me tipare të burrërisë
Për festimin e pavarsisë

I është ndritur zemra ti
Se arriti në pavarsi
Edhe zemra po i vlon
Se pavarsin po e feston

- poezi nga Mahir Ademi


- Poezia u dërgua nga Marin1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019