Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Cigarja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  19

aaaa cigare moj cigare

aj sikur ti kushee
spom bon qare idht e amel kur mshkon jeta
o shok mat mir o se ti nuk gjeta.

A'h cigare moj cigare
ty tkom shok qe tblej me pare
ran per gjep e ran per shnet
po nuk tlo se t kam zgjeth vet
kur jam ngushte e kur jam shlire
ti m'ke met shoku ma i mir
Sa her t'dhezii e ta qes timin
Ma hek dertin me shton gzimin...

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se tti, nuk gjeta...

a'hhh cigare moj cigare sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur mshkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta.

A'h cigare moj cigare ty
tkom shok qe t' blej me pare
Tpi prej zorit e t'pi prej qejfit
dhimt as gzim prej teje s'mshefi

Veq shume ngat me ke qellu ne
krejte bote s'tkisha ndrru
Sdi qka boj qe m'la dashnija
veq me tym hiqet merzija.

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta...


Ky tekst u dërgua nga Drilandi Dhe Bonja   dina18Mahmut Ferati
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Mahmut Ferati - Cigarja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cigarja".
3. Video është e këngës "Cigarja", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0