Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Lumja Nena Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Sot e nisim darsmen
Me curla e tupana
Sot e martoj djalin
Po thot lumja nona

Sot e martoj djalin
Po thot lumja nona

Ref...x2
Lumja nona lumja
Zemra gzim ju mbush
Do ta marrim nusen
Plot me 100 krushq

Bin dairet bin tupanat
Bilbilat kendojn
Nga gezimi vallzojn motrat
Me krah fluturojn

O nga gzimi vallzojn motrat
Me krah fluturojn

Ref...x2
Lumja nona lumja
Zemra gzim ju mbush
Do ta marrim nusen
Plot me 100 krushq

...

Sot e marrim nusen
Me nipa axhallar
S'ka ma mir po thot nipi
Kur ke dajallar

S'ka ma mir po thot nipi
Kur ke dajallar

Ref...x2
Lumja nona lumja
Zemra gzim ju mbush
Do ta marrim nusen
Plot me 100 krushq


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Mahmut Ferati - Lumja Nena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lumja Nena".
3. Video është e këngës "Lumja Nena", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0