Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori Ndërron Mbiemër

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
[31-01-2013]
Këngëtari shqiptar nga Malësia e madhe ka ndërruar mbiemrin. Malësori deri para pak ditësh ka pasur mbiemrin Prenkocaj, ndërkaq tani mbiemri i tij është Gjergji.

Këtë ndryshim ai e ka bërë në faqen e facebook-ut, ndërsa nuk arritëm të konfirmojmë se një gjë të tillë a e ka bërë edhe në dokumentacionin zyrtar.

Malësori njihet si një patriot i madh dhe duket se për këtë gjë është inspiruar nga heroi ynë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.
 (zhurnal.mk)


Dergoi: arsimdiberKomente 0