Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Hasmeria E Fundit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Këngë e albumit:

"The Best Of Malesori Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Hasmëri E Fundit"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Ne dalje te fshatit,
atje maje shpatit,
eshte nje shtepi,
nuk e hap dritaren,
nuk po e hap deren.
Po cfare faji pati?
dhe ku eshte mekati?
pse nje femije,
nuk po e gezon dimerin,
spo e gezon pranveren.
e thone aty jeton vetem nje femije,
me nje gjyshe plake,fill e shkreta,
thone se jane te mbyllur nga nje hasmeri,
si zog ne kafaz po ju shkon jeta.

Ref:
Hapu qiell po s'u hap kjo dere,
dil o diell edhe nje here,
e ne shkolle prap shkoft,
e me shoke u takoft,
bane zot kjo hasmeri
e fundit qoft.

Hapu qiell hapu der
cel o diell edhe nje her
e ne shkolle prap shkoft,
e me shoke u takoft,
bane zot kjo hasmeri
e fundit qoft.

Hapu qiell hapu der
cel o diell edhe nje her
e ne shkolle prap shkoft,
e me shoke u takoft,
bane zot kjo hasmeri
e fundit qoft.

bane zot kjo hasmeri
e fundit qoft.


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet