Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pa Titull

Perseri nate ne Prishtine
Riga shiu perplasen en dritare
Njenje..mos valle jane lotet e dikujt?
Per ngjarjen ne Pallatin e Prishtines..

Hm...tradhetia e mund tradhetine
Sot ndoshta me rend se dje
Folet dhe vuloset ne emrin t'im
E une denesa gjithe diten e lume..

Keni te drejte(kushtimisht) ju
Se une rroj pergjumur nder vite
Lotoj tinez mureve per armet vare
Dhe uniformat e shenjta te lirise!

Sa mire m'a bet dhe sot...
Tinezar apo te paditur?Nuk e di..
Me bet me njeringrenesin t'barabart
Turoi te mbulofte ty,ty ,ty e ty e...

- poezi nga Malesorja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet