Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mandi - Mos Me Lendo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Lendo".
3. Video është e këngës "Mos Me Lendo", por nuk këndohet nga Mandi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mandi - Mos Me Lendo  (Feat. Petrit Vullkani & Ilir Tironsi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Mandi

Orkestrimi:

Petrit Vullkani

Komente

Asnjë Koment

29/11/2020

2020-11-29T16:31:54+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Mos Me Lendo" kënduar nga Mandi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Mos Me Lendo".
Videoklipi nga Mandi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Mandi
Teksti: Mandi
Orkestrimi: Petrit VullkaniDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Misol Fasa - Mos Me Lendo

Mos me lëndo, ti mos me lendo
Se ajo te do, ty ajo te do.

Jemi jemi njo, zemren ta fal sot
Nuk kërkoj, asgjë më në ktë botë
Se ti, ploteson çdo pjesë te trupit tim
Pasion, te kam, je në çdo mendim.

Ref: (2x)
Mos më lëndo,
ti mos më lëndo
Zemrën teme jo
se ajo të do,
ty ajo të do.
sot më thuaj po.

T'kam kërku, por sgjeta jo si ty
t'du me t'pas
bashk me kon na t'dy

Se ti, ploteson çdo pjesë te trupit tim
Pasion, te kam, je ne çdo mendim

Ref: (2x)
Mos më lëndo,
ti mos më lëndo
Zemrën teme jo
se ajo të do,
ty ajo të do.
sot më thuaj po.

Ref: (2x)
Mos më lëndo,
ti mos më lëndo
Zemrën teme jo
se ajo të do,
ty ajo të do.
sot më thuaj po.

Pellumb Vrinca - Mos Me Lendo

Mos me thuaj se te dua
Kur nuk vjen me m'pa
Mos me thuaj se je imja
Tash qe jemi nda

Mos ma trazo shpirtin
M'len ne dhimbjen time
Mos ma lendo zemren
Qe qan si jetime
Tash jeten pa ty
Nuk mund ta mendoj
Para sysh me del
Kudo qe te shkoj

Un nuk jam si ti
Qe luan me ndjenja
E di se gaboj
Por prap te don zemra
Pse je kaq e bukur
Mos u ndjej krenare
Kurr s'do t'jesh e lumtur
Se ti je tradhtare

Le ta din gjith bota
Se me mu ke lujt
Zoti eshte i madh
Nje dit ke me vujt

Milex - Mos Me Lendo

1
Te lutem mos me lendo se une skam faj asgje
Nese dikush tjeter te zgjenjeuti mua mos me zhgenje
Une besoi ne ty a nuk po e sheh
Besoj qe te njoh dhe ti mua me njeh
Kur te marresh rrugen drejt meje merre me qellim qe te me dashurosh
Harroje merin qe eshte brenda teje
Binde veten qe ske te drejte te me lendosh
Une do te falem e tera pa u hamendur
Do te shikoi ne sy pa u trembur.
Te kam then se te besojdhe ti mua me beso
Po te them se te dashuroj dhe ti mua me dashuro….

2
Dua frymen te ma ndaleshta ndjej frymen tende
Ta di qe te takoi dhe te shijoi me endje…
Dua diqka te ndryshoj se keshtu me nuk shkon
Per hir te dashuris qe ndiej per ty
Mos me mundo dhe dashurom…
Mos dysho me ne mua qe nga tani e pranoi qe te dua
Per jete po te premtoi se do te dua e kurr sdo te lendoi
Nuk me peleq qe zemren te ta thej
Te te shoh duke vuajtur e pran mos te t’kem…
S’do ta pranoja kurr nje fakt te till
Qe te jem pa ty dhe mos te te ndihem shlir..

3
Zemra ime shum po rrah per ty o njeri
Ajo do qetsohet nese ti I shpreh dashuri ….
Hiqja friken qe brenda ka e mos e le te vuaj
Duaje me shum se veten dhe me te mos luaj….
Nese vetem pak ti ja shpreh dashurin
Da ta keshe ate edhe krenarin.
Do mburresh nje dite qe ate afer do ta kesh
Dashurin qe do kemi brenda zemres do ta ndjesh…
Pse vall ti nuk po din dashuri te shprehesh
A e kupton se brenda zemres time ti gjithmon do mbetesh…
Je I pari ne jeten tem qe dashuri te ofrova
Edhe pse une kurr sta thash gjithmon te dashurova…

4
Nuk me pelqen te luaj me askend
E aq me pak me ty
Nuk flas vend e pa vend askujt zemren me ja thy
Nuk dua qe nje dite ti koken ulur ta mbash
Dua qe te ndihesh krenar qe pran mua do me kesh…
Smeriton ti te vuash s’meriton ti te derdhesh lot
s’meriton ti dhembje jo kete gje sta lejoj une dot…
Do te mbaj pran gjithmon do te ruaj me endje
ty do te takoi pa frik e pa hamendje….
Te gjitha keto ti them
Sepse dua per te te bindur se ne per njejri tjetrin loqko kemi lindur…

Milex!
Më Shumë Këngë Nga Mandi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë