Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Perse Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Fjalë dhe vetëm fjalë, vetëm fjalë
Të tjera puthje dhe ledhatime
Fjalë edhe më fal, dhe të fal
Të tjera shpresa e sa zhgënjime

Ti dhe vetëm ti
Më braktise dhe tek unë ti rikthehesh
...kthehu përsëri
Thuam, thuam, thuam pse të dua, s'e di

Se unë e di
Syri yt nën qerpik
Më thërret kur do t'ik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Dhe sado të shkoj larg
Shpirti yt endacak
Tek unë do t'vijë ai

Se unë e dua
Syrin tënd nën qerpik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bëmë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?

Kush hyri mes nesh dhe tallet e qesh
…ma thuaj ta di
Kë dashuri gënjen, po gënjen ti tani?

(përsëritet nga fillimi)

Se unë e dua
Syrin tënd nën qerpik
Me therret kur do t'ik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bënë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bënë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?


Ky tekst u dërgua nga Ardiana Mitrushi

Manjola Nallbani - Perse Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse Te Dua".
3. Video është e këngës "Perse Te Dua", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0