Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Ike Me Dallendyshet (Feat. Erik Lloshi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Iken dallendyshet, iken larg…
Do te shkoj, me the, vetem per pak!
Erdhen dallendyshet perseri
Por ne mes tyre mungoje ti

Jo ti s’me ke harruar
Nuk kam per ta besuar
Se ti me s’me do

Dicka te ka penguar
Sonte te vish te mua
Eja, pra, ti, nxito!

Kjo zemer e lenduar
Te pret e permalluar
Eja pra ti, shpejto
Eja pra ti , fluturo!

Ra nje pike nga lart, permbi flete
Lot apo shi, eja gjeje vete
Ne sy mos me shiko, se ata tregojne
Eja me perqafo, sa nuk eshte vone!


Manjola Nallbani - Ike Me Dallendyshet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ike Me Dallendyshet".
3. Video është e këngës "Ike Me Dallendyshet", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0