A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Manuel Moscati & Matteo Becucci

Sempre ➡ Gjithmonë

 Italisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Sempre

[Manuel:]
Tu non sai che peso ha vivere distante
solo tu fratello mio, tu mi capirai
eravamo insieme noi sempre

[Matteo:]
Tu non sai quanto vorrei
ritornare indietro
questa guerra inutile
non finirà mai, mai
C'erano canzoni poi... niente

[CORO:]
Ci sarò sempre
con la voglia di sognare
pensare sia possibile
sempre
con la forza di cambiare
tornare poi a sorridere
sempre, sempre
nanana...

[Matteo:]
La mia fede è grande sai
è viva e non si arrende
E ovunque andrai ti porterò
nei pensieri miei
Oltre la ragione poi, sempre

[CORO:]
Ci sarò sempre
con la voglia di sognare
pensare sia possibile
sempre
con la forza di cambiare
tornare poi a sorridere
sempre, sempre

[Manuel:]
Brenda vetes do gjej forcen
do ta gjej gjithmone

[Matteo:]
Pregherò la nostra stella
per te la cercherò
per te la cercherò...

[CORO:]
Sempre
(con la voglia di sognare
pensare sia possibile)
sempre
con la forza di cambiare
tornare poi a sorridere
sempre... sempre...


Gjithmonë

[Manuel:]
Ti nuk e di çfarë peshe ka te jetosh larg
Vetem ti vëllai im do më kuptosh
Ishim gjithmonë bashkë ne

[Matteo:]
Ti nuk e di se sa dua
të kthehem prapa
Kjo luftë e kotë
nuk do mbarojë kurrë, kurrë
Ishin këngë e pastaj... asgjë

[REF.:]
Do jem gjithmonë
me deshirën për të ëndërruar
duke menduar që është e mundur
Gjithmonë
me forcën për të ndryshuar
të rikthehem më pas të buzëqesh
Gjithmonë, gjithmonë
nanana...

[Matteo:]
Besimi im është i madh, e di?
është i gjallë dhe nuk dorëzohet
Megjithate ku qe shkoj te kam ne mendjen time
Pertej mendimeve...gjithmon

[REF.:]
Do jem gjithmonë
me deshirën për të ëndërruar
duke menduar që është e mundur
Gjithmonë
me forcën për të ndryshuar
të rikthehem më pas të buzëqesh
Gjithmonë, gjithmonë

[Manuel:]
Brenda vetes do gjej forcen,
do ta gjej gjithmone

[Matteo:]
I lutem yllit tone
do ta kerkoj per ty
do ta kerkoj per ty

[REF.:]
Gjithmonë
(me deshirën për të ëndërruar
duke menduar që është e mundur)
Gjithmonë
me forcën për të ndryshuar
të rikthehem më pas të buzëqesh
Gjithmonë, gjithmonë

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019