A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena!

Nene,

Une te dua shume.Po te shkruaj kete leten e cila mund te griset,lagt,digjetose te qullet.Por jam e sigurt se kjo leter do te mbahet for ne zemren tende.Nuk e di se si ke mundur te na rritesh ne te tre,mua bashke me dy vellezerit.Ruaji keto fjale sepse per na jane celsi i dashurise per ty.Ti je engjelli i paqes ne shtepine tone.Ti e meriton te jesh e lumtur dhe kurresesi mos lejo qe te ta vjedhin kete buzeqeshje te zjarrte.Mua me mjafton vetem nje buzeqeshje e jotja dhe ska rendesi edhe sikur djelli te mos linde ne mengjes sepse ti je si nje drite qe ndricon ne qiell per ne,familjen tende!


Te dua shume,
NENE!

- poezi nga Margarita Hajdini


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2  • Më shumë nga Margarita Hajdini:
teksteshqip.com © 2007 - 2018