A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Marigona Jelliqi - Violina  (Feat. Gentz)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/10/2015

2015-10-06T20:13:30

Featuring

Genc PrelvukajIt's a long time that we try finding the lyrics to "Violina" sung by Marigona Jelliqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Marigona Jelliqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Mr.Trimi - Violina

Kobra: Intro
Yeaa for life e nuk ka interesant se ku mu shpreh njeri interesant o me dit se qysh mu shpreh e yo my shqipe Mr.Trimi

Refren 1x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Verse 1: Mr.Trimi
Pom vesin pse rep une boj pse po reagoj /
Trunin e musht e shprazi jo se n'garkoj /
Hapin tem e boj tanin e bllokoj ta demostroj
So ky demo lloj kur un Profesionalizoj
Merrni spoj edhe pa kablla t'lidhne /
Rryma perqoj per qit arsyje po ki dridhje /
St'fol lirika bjen pika ruju se xhixha /
Un si foli muzikes mu vet pom fol muzika /
Ritmika kur em hec o tu pjek kjo esenc /
Ti sdihet a pshton si pacienti n'emergjenc /
Nese je i vet dishem at her maju i fuqishem /
Se zidat gervishen kur menimet em'prishen /
Pa n'gishem habitshem jam i perditshem /
N'rim lidhshem edhe per ju anywas i bindshem /
In my way jam i gjindesh qit gjuh e foli /
Mu kurr sem perzihet roli se sjam kurr far AKTORI /

Refren 2x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Verse 2: Mr.Trimi
U kthy terapija fuqia du mi hek do t'kqia /
Se t'keqen e kam n'men e menen sma merr qetsia /
Je tu qpurdh me ni dhom dhomi n'tok tjetren on /
Nese nina shum i ron peshoj leht di me thon /
Jom tu than vendosna e qarmatosna n'mllef /
Mos harro se edhe ti je puntor i tjetrit o shef /
Projektit jam kap me rima n'qaf po t'bina /
Sa do mir mu kan apet mren keq nina /
Qeshtu e tilla jo nuk kfillna se kfillt jom /
E ti qa karin po shkrun kur pe di qe spo ta don /
Ti po blunki shum inat mren e sun shun /
Po thu se je i fort po na sen skuptum /
Qe kjo pun ti sem pelqen po prap nuk t'shaj /
E ti krahasom me cilin po me as njanin s'perngjaj /
Inat smaj n'repera se muziken e kam HOBBI /
Tash e nali Mikrofonin e nisja fol ti / Biliq

Refren 2x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Ritfolk - Violina

Ajo e donte më shumë
se çdo gjë në këtë bot
Për të ish magjia
mbi humnerën e plot
Me të vraponte
rrugëve nën shi
Bashkë kishin qarë që fëmijë
Dhe kur të dyja luanin
kur të dyja vallëzonin
Ajo dhe vjolina e saj
në mendjet tona
kan qënë çdo natë

Mbaj mënd se një dit vetëm ish
Krahapur drejt një përqafimi u nis
Vjolina në dorën e saj më nuk ish
Dhe vajza tashmë kish humbur
në krahët e tij

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot më se dëgjonte
U nisëm dhe me vete thamë
Ka rënë në dashuri për herë të parë

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot më se dëgjonte
U nisëm dhe me vete thamë
Ka rënë në dashuri për herë të parëKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019