Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mani Persekutimi

Ti më shtrydh
dhe mua më duket se ti
më shtrydh.

Ti ma shpie djalin
në luftë
dhe mua më duket se ti
ma shpie djalin
në luftë.

Ti m’i merr ditët
dhe mua më duket se ti
m’i merr
ditët.

- poezi nga Marin Sorescu


Nuk ka akoma asnjë votëMë shumë nga Marin Sorescu


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet