A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

GjithÇkaja

Gjithçka ndodhi shpejt e shpejt.

Toka improvizoi disa fije bari.
Pema improvizoi disa gjethe.
Një zog – s’pata kohë ta shihja si e quanin –
Improvizoi një pingërim.
Një grua improvizoi një këngë të përjetshme.
Ndërsa unë improvizova një buzëqeshje
për fotografinë e jetës sime.

- poem written by Marin Sorescu


Not Yet Rated
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019