Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Vritëm

Po vdes
Siç vdes një njeri i gjallë
Për një shikim
Jam gati për të më vrarë
Dua të vdes duke të parë
Siç vdes një i gjallë
Ti më vrit e mos u ndal
Veç shikomë
Hiqma këtë merak
Dhe puthëm duke më vrarë
Më puth sy e ballë
Ama mos më lë pa më vrarë
Merrëm po deshe edhe zvarrë
Por bëje ngadalë
Dua të vdes duke të parë

- poezi nga Mario Yzaj


- Poezia u dërgua nga Mario Yzaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet