Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Mariola Kaçani - Gershetat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

08/04/2013

2013-04-08T14:20:26+00:00

Këngë e albumit:

"Ca Ne Vlore Ca Ne Tirane"
pa pa pa pa
pa pa pa pa

per mpi trendelin moj
geshetn sec ta gjeta
si kalliri grurut moj
te verdhat gersheta(2x)

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune

kur me shkon ne vresh a moj
vreshta te plot llastar
me ato gersheta moj
na shkoqerushne e pare(2x)

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune

kungullat qe u poqen moj
edhe duan mbledhur
duart pse stu lodhen moj
ti gersheta dredhur
njera ne per dege moj
ty ja te presur
tjetra ra ne toke moj
kemba ta ka shkelur

(refren)
te kam thene prij moj
gershetat e gjata
ne sti preten blidhi moj
se aty ka sharpa
ne sti presin shoqet moj
eja moj ti pres une
se ato gersheta moj
te kan hapur pune


Ky tekst u dërgua nga DEBORAH
Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet