Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Djale Nga Jugu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35

Komente

Asnjë Koment

10/07/2014

2014-07-10T17:03:34+00:00

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani

Këngë e albumit:

"Djale Nga Jugu"
Mariola:
Më shikon një djalë,
një djalë nazeli.
Për të më rreh zemra,
por nga ësht' se di..

Jurgeni:
Jam një djalë nga jugu,
mendjen e kam ndarë,
do të marr për nuse një ore e më parë.

Të dy: Djalë nga jugu me taban,
që kur flet, fjalën e mban.
Vajzë moj i yti jam,
ja të marr, o ja bëj bam..

Refreni:
Dale moj çapkëne,
dale moj lumadhe,
sa të mbyll ca punë,
sa të mbyll ca halle.

Mariola:
Deri dje më thoshe,
je si lule e bukur.
Mos më dil nga fjala,
se je djalë nga jugu..

Jurgeni:
Kur më erdhe pranë,
e më the ca fjalë,
m'u trazua zëmra si deti me valë.

Refreni:
Dale moj çapkëne,
dale moj lumadhe,
sa të mbyll ca punë,
sa të mbyll ca halle.

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet