Official Video

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Digjet Zjarr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  23

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/09/2015

2015-09-10T16:00:02

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani
Mariola 2x:
Kur më pe o djalë,
seç u dogje zjarrë.
Tak ta bëri zemra me shikim të parë.

Jurgeni 2x:
Kur të pashë moj xhanë,
seç u dogja zjarrë.
I thashë beqarisë;
o ku të kam parë.

REF. 2x:
Zjarr, zjarr, digjet zjarr
një shami për djalë beqar.
Zjarr, zjarr, digjet zjarr.
Beqari ku të kam parë.

Mariola 2x:
Beqari e ëmbël,
mjalti që ka jeta.
Ta lë s'ma bën zemra,
një herë vjen e shkreta.

Jurgeni 2x:
Beqari e ëmbël pse s'denje dhe pakë.
Sonte ne në dasëm do ta ndezim flakë.

REF. 2x:
Zjarr, zjarr
Digjet zjarr
2x
Zjarr zjarr digjet zjarr
një shami për djalë beqar.
Zjarr, zjarr, digjet zjarr.
Beqari ku të kam parë.


Ky tekst u dërgua nga Xhuliana
Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...