Official Video

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Kolazh 2016  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/09/2016

2016-09-10T15:13:51

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani
Kush ta bleu fustanin
me cipen e holle
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

Dhurat nga bandilli
blere ne stamboll
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

vish vellon e bardhe
indisur me dore
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

po te presin krushqit
krushqit ne oborr
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

----------------------

balluket e ballit e
sec me dogjen xhane
pse sma qan pak hallin e
mike moj amane

ta qaj djalo hallin e
ka faj kjo sevdaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

ta qaj djalo hallin e
ka faj kjo sevdaja
balluket e ballit e
lidhur moj maja maja

do te marr per vete
ta di moj gjthe dynjaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

te dal gjer te dera
nuk me le mamaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

te dal gjer te dera
nuk me le mamaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

--------------------

of aman moj nene
sec kam nje siklete
eshte nje djale beqare
per sevdane me flete

of aman moj nene
sec kam nje siklete
eshte nje djale beqare
per sevdane me flete

e do te blej moj xhane
varse dhe gjerdan
per dashurine tende
permbyse gjithe dynjane

do te blej moj xhane
varse dhe gjerdan
per dashurine tende
permbyse gjithe dynjane

of aman moj nene
sec kam nje merake
kur e shoh bandillin
zemra me ben trak

of aman moj nene
sec kam nje merake
kur e shoh bandillin
zemra me ben trak


Ky tekst u dërgua nga Thomas Mehilli Shen VasilKartolina (1)

2019-07-22 10:59:22
Të dal gjer te dera
Nuk më lë mamaja
Balluket e ballit
Lidhur maja maja

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...