Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Me Syte Lart Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

shoh nje djal vraponte pas dikujt
shoh nje grua te ulur ne nje stol
shoh ne qiell
qielli duket bosh
shoh veten time
me nuk po e njoh

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon

nje baba iken nuk kthehet me
nje femi fle me lot ne sy
nje tjeter zgjohet mes plumbash pa njeri
te gjithe per dike
ka nevoj tani

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon


Ky tekst u dërgua nga ArtaMariza Ikonomi
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Mariza Ikonomi
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Tex: Ledia Ikonomi


Mariza Ikonomi - Me Syte Lart
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Syte Lart".
3. Video është e këngës "Me Syte Lart", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente 0