Marjeta Shatro Rrapaj Poezi
Marjeta Shatro Rrapaj

Kapërcimi I Vetvetes...

Në skajshmëri të dhimbjes
Fshihet sekreti i jetës
Ardhur me efektin shenjtërues
Që frymëzon respektin e mveshur
Dhe dashurinë për udhën e jetës
Për purifikim përmes vuajtjes
Në thellësitë e shpirtit njerëzor
Ku ëndërr mbetet bota
Zbukuruar me iluzionet e saj të kota...

- Poezi nga Marjeta Shatro Rrapaj


- U dërgua nga Marjeta -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0