A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqipëria E Shqipëtarëve

Shqipëri o dheu im,
Shqipëri o toka ime,
Shqipëri o vend me vlera,
Sa ke vuajtur o nëna ime.

Sa trima dhe luanë,
ke nxjerrënga gjiri yt,
Ti o Shqipëri,
Ti o Tokë.

Shqipëri o Shqipëri,
Sa me fat je ti,
me këta luanër shqipëtar
Shqipëtari prej shekuj,
se ka duruar dot roberinë.

- poezi nga Markelino Harizaj


- Poezia u dërgua nga Markelino Harizaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019