Kuptimi I Jetes

Ne nje tavoline,
Dy gota ishin
Dhe brenda tyre
Nje leng te cuditshem kishin

E mora goten e pare
Dhe ngadale e shijova
Kishte shije te hidhur
Dhe ne tavoline e leshova

Mora goten e dyte
Dhe ngadale e shijova
Kishte shije te embel
Dhe ne tavoline e vendosa

I bashkova te dyja
Me ne fund e gjeta
Te embel,te hidhur
Kete kuptim ka jeta!

- poezi nga Markelino Harizaj


- Poezia u dërgua nga Little Ponny -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4Më shumë nga Markelino Harizaj