Marsel Ademi
Marsel Ademi
Marsel Ademi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Marsel Ademi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 7 Maj 2015, Jkn publikon videoklipin "Sa Je Fiksu", në bashkëpunim me Marsel Ademi.

Më datë 9 Korrik 2015, Rati publikon videoklipin "Dale Ngadale", në bashkëpunim me Marsel Ademi.

Më datë 26 Korrik 2016, Labinot Rexha publikojnë videoklipin "Syte E Tu", në bashkëpunim me Marsel Ademi & Loni.

Më datë 18 Mars 2017, Marsel Ademi publikon videoklipin "Panamera".

Më datë 17 Korrik 2017, Marsel Ademi & Naldi publikojnë videoklipin "Do Te Dua". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 24 Nëntor 2017, Marsel Ademi publikon videoklipin "S'dua Te Te Mallkoj". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 2 Mars 2018, Marsel Ademi publikon videoklipin "Stil", në bashkëpunim me Lamar. Muzika e këngës u punua nga Emrah Xhixho, Festim Gici, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 14 Korrik 2018, Marsel Ademi publikon videoklipin "Shejtane". Teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Më datë 19 Shtator 2018, Marsel Ademi publikon videoklipin "Inşallah". Teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Më datë 28 Nëntor 2018, Petrit Vullkani publikon videoklipin "I Penduar", në bashkëpunim me Marsel Ademin. Muzika e këngës u punua nga Zani Loca & Samuel Kodra, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 12 Dhjetor 2018, Marsel Ademi publikon videoklipin "Dashuria Ime Humbur", në bashkëpunim me Jasminën. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koci. Videoklipi u prodhua nga kompania EGO Films.

Më datë 1 Mars 2019, Marsel Ademi publikon videoklipin "Te Kam Dashni", në bashkëpunim me Jasminën. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koci. Videoklipi u prodhua nga kompania EGO Films.

Më datë 2 Janar 2020, Marsel Ademi publikon videoklipin "Zemra Flet". Muzika e këngës u punua nga Marsel Ademi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi & Mikel Elmazi. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 18 Prill 2020, Marsel Ademi publikon videoklipin "Alo Policia", në bashkëpunim me Raffën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Marsel Ademi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 2 Shtator 2020, Marsel Ademi publikon videoklipin "Te Dua Ty 2020", në bashkëpunim me Rovena Bundon. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Marsel Ademi. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 30 Dhjetor 2020, Marsel Ademi publikon videoklipin "Helem", në bashkëpunim me Tringa Kay. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 16 Maj 2021, Marsel Ademi & Jasmina publikojnë videoklipin "Sa Shume Te Du". Muzika e këngës u punua nga Marsel Ademi & Isai Najes, teksti u shkrua nga Olsi Celmeta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 19 Korrik 2022, Marsel Ademi publikon videoklipin "Pare Me Miliona", në bashkëpunim me Vllaznim Qukovcin. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Marsel Ademi & Vllaznim Qukovci. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Qershor 2023, Alandy & Marsel Ademi publikojnë videoklipin "Xhane". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Marsel Ademi, Young Zerka, Princ1 & Alandy, ndërsa orkestrimin e përgatitën Alandy & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Alandy.

Më datë 4 Gusht 2023, Marsel Ademi & JKN publikojnë videoklipin "Maria". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Marsel Ademi, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Marsel Ademi & JKN. Videoklipi u prodhua nga kompania EGO Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0