Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Çibukaj - Therrime Dashurie Lyrics

Ju keni votuar
★★★★★
Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63

Te fala une njehere 
Te fala une sa here 
E dashur vetja ime, ku po shkon? 

E hedhur si monedhe 
E vogel e pavlere 
E zbrita friken time ne stacion 

Do me falesh por do t'jem e fort kete here 
Do te qaj sapo te mbyllet ajo dere 

[Refreni]
Me ke dashur apo si? 
Cfare me dhe ne jete e di 
Ca therrime dashurie 
Isha vetem edhe me ty 
Me lexo tani ne sy 
Te kam grisur fije fije 
Ah moj zemer si s'ma dije 
Me ke dashur apo si 
Cfare me dhe ne jete e di 
Ca therrime dashurie 

Ai troket ne dere 
Ta hap dhe kete here 
E dashur vetja ime, mos guxo! 

Me hodhi si monedhe 
Nuk qesha asnjehere 
E zbrita friken time ne stacion

Do me falesh por do t'jem e fort kete here 
Do te qaj sapo te mbyllet ajo dere 

[Refreni]
Me ke dashur apo si? 
Cfare me dhe ne jete e di 
Ca therrime dashurie 
Isha vetem edhe me ty 
Me lexo tani ne sy 
Te kam grisur fije fije 
Aaaaaa
Ah moj zemer si s'ma dije 
Me ke dashur apo si 
Cfare me dhe ne jete e di 
Ca therrime dashurie 

Ah moj zemer si s'ma dije 
Aaaaaa
Ca therrime dashurie 


Ky tekst u dërgua nga J.TH.Marsela Çibukaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2019
Festivali: Kënga Magjike 2019
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Rozana Radi
Orkestrimi: Adrian Hila


Marsela Çibukaj - Therrime Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therrime Dashurie".
3. Video është e këngës "Therrime Dashurie", por nuk këndohet nga Marsela Çibukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

1
19
27

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Marsela Çibukaj:


Komente 0