Më mbaj mend (për 1 muaj)

Matilda Shushari
  • Vendlindja:
  • Kuçovë (Berat) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Qershor 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Matilda Shushari është këngëtare e njohur. ENGLISH:
Matilda Shushari (born June 22, 1988) is an Albanian singer. She was one of the 16 finalists of X FACTOR ALBANIA I in 2012. Matilda was born in Kucova, Berat and raised up in Greece since age 7. After 7-8 years she return back in Albania and continued school. Her first TV performance was in Albanians Got Talent 2010-2011 were she entered into the semifinals. However her efforts never stopped. It was meant to be at X FACTOR ALBANIA 2012, where she participated as a singer. She entered into live shows and since then she founded open doors. Her goals are more and her plans even greater.

SHQIP:
Eshtë një këngëtare shqiptare. Matilda ka lindur në Kuçovë, Berat dhe ka jetuar në Greqi deri në moshën 7 vjeçare. Pas 7-8 vitesh ajo kthehet në Shqipëri për të vazhduar shkollimin. Performanca e saj e parë ishte në ALBANIAS GOT TALENT 2010-2011 ku arriti të kualifikohet deri në gjysmëfinale. Megjithatë përpjekjet e saj kurrë nuk u ndalen.

Në vitin 2012, Matilda Shushari merr pjesë në X Factor Albania 1, ku u shfaq me talentin e saj prej këngëtareje. Ajo hapi dyert e suksesit mbas X Factorit pasi qe ajo filloi edhe të promovohet si këngëtare. Ajo ishte një nga 16 finalistet e X FACTOR ALBANIA.

Në Maj 2013, Matilda Shushari merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "S'e Di".

Më datë 14 Shkurt 2014, Matilda Shushari publikon videoklipin "Mos Ik". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Martin Çipi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

4

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Matilda Shushari »


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet