Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Qan Minushi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Qanë minushi qanë bilbil
E qanë Resul Aga x2

Janë mbledhur e po pinë
Në një kafene x2

Të bukur grua që paske
Bre Resul Aga x2

Ku e njeh ku e ke parë
Që ma mollois x2

E pashë një ditë në krua
Tek po mbushte uje x2

I dhashe shaminë e dorës
Ajo ma pastroi
I thashë nja dy tre fjalë
Ajo m'i pranoi

Resul Aga qe i pirë
Vate në shtëpi x2

Mori thikën dhe e theri o gruan e tij
Të nesërme i dol rakia
Vate te varri

Ngrehu vishu e stolisu
Të të shoh me sy x2

Të të shohi gjithë bota
Dhe unë i mjeri x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Maya Alickaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Maya Alickaj - Qan Minushi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qan Minushi".
3. Video është e këngës "Qan Minushi", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0