Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Blero & Andy V - Bente Vap Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Bente vap bente vap bente vap
bente shume vap
Bente vap bente vap bente vap
bente shume vap

Ishte behar spo binte shi
ishim te dy po ti se di
Bashke me Andin bataksi
kerkonim ku te fusnim koken
heej hipim ne urban
po nga e njejta ane
dielli djeg djersa djers faturino koken na can
me jepni bileten cuna
do zbresim per pak tham
do marr policin cuna ky sqenka tamam
Si e vran Esat Pashane
Aman aman se kam familje
ca me ben sikur po qan
nuk te bejme keq degjo vella
shkarko leket edhe bam
pune te mbare bashke mbaruam
zere se nuk u takuam
zere se nuk u takuam
nuk na njeh fare po te pyeti njeri
nuk e ke pare bleron te levizi bashke me Andy V
po kur shkojme ti bejme te trasha
ishin te vjedhura na tha
tre sekonda dhe e pa
grykzezen foli la
leket kasaforten behi gati si perher
mos do qe koka jote te filloj te marri ere
edhe nje her duart lart
ndieni ritmin e muzikes
njerez mos u habisni se esh vec fillimi i dites

Gjumin ma prishi sepse ben shum vap
Endrrat ne mes cohu dridhe bena tap
Gjumin ma prishi sepse ben shum vap
Endrrat ne mes cohu dridhe te flem prap (x2)

Kur ben vap ku te flesh
kur ske lesh duhet te gjesh
shkojme te marrim nga foleja ku i mbledhin te gjithe
futem direkt para meje
brune dy meter pi..
me ca mund tju ndihmoj
dy canta me mjaftojn
mbushi edhe ngjeshi mir e mire
ju te tjeret pertoke
levizje si Robin Hood qe ti ndaj me miq e shok
luaj duart ca shikon sikur e ke per here te pare
jasht me presin uniformat dhe nje trup me gazetare
lini armet dhe dorzohuni lini gocen qe te shkoje
kete gje e thone gjithmone prandaj se diskutoje
beni mbrapa nese doni ne dark te shkoni ne shpi
po ben shume vap dua te pi dicka po do eja dhe ti
ju lutem jam dhe une
po esh dhe kjo lere te hyp
ne makinen me ngarkese mos dil para se te shtyp

Paraja sundon gjithcka rreth teje
kudo qe te jete ti shko edhe gjeje
Paraja sundon gjithcka rreth teje
kudo qe te jete ti shko edhe gjeje (x2)

Gjumin ma prishi sepse ben shum vap
Endrrat ne mes cohu dridhe bena tap
Gjumin ma prishi sepse ben shum vap
Endrrat ne mes cohu dridhe te flem prap (x2)
Mc Blero & Andy V
Publikimi: 13/02/2016


Mc Blero & Andy V - Bente Vap
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bente Vap".
3. Video është e këngës "Bente Vap", por nuk këndohet nga Mc Blero & Andy V.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Blero:


Komente 0