A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mc Kresha

Luv Luv ➡ Luv Luv

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  8

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Neritan Shevroja


Luv Luv

KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD

Hi baby sjena ni lately
Shkun dy muj su pamë erdh edhe I treti
Senet po ndrrojnë tu u munu mu kon I njejti
Faji osht I jemi amo jo bash I kejti,
Lej ti shoqet që thojnë sja vlejti
S'shpejti t'harrojnë si t'bojn frajer për veti,
Mas lehti ish kon mi dhon fund ma
Para se me pas diqka ma shumë na,
A po t'kujtohna t'kom shkaktu dhimbje ton kto kohna
Skom qka shpjegohna, veq po sigurohna
Që je mirë edhe meniher po largohna
Rrugve me shi, ku merr shumë ftohtë edhe ska dashni
Era mrreh fortë jetë e shpejt stuhi une pres mrekulli
A po nihesh edhe ti vetun sikur une i tretun
Tu e ni fajtor veten
Që smuna me ta ofru une ty jetën e andrrave
Shtigjeve t'arta brigjeve t'kaltra
Jo distancave t'largta
Plot dhimbje lot faqet tua t'lagta
Sërish po dhem plaga

KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD

Oj zemër e thyme
Kurr skom mu kthy me tpru tundime
Veq me t'zgju kujtime
Edhe pse ska mu kthy me kqyr mas shpine
E pranoj t'kom lëndu
Ama tash spo tentoj falje me t'kërku
E vetmja rrugëdalje nfund u kuptu
Humbjen me marr edhe me to mu largu
Deri kur tu ma fal
Unë nëpër rrugë tu mos mujt me u nalë
Smuj me t'ofru dashni pos fjalë
Pe shoh ndarjen tu ardhë spata qare pa t'dal
Krenaria spom len për me kajt n'refren
Amo secillën fjalë që pe thom o ka dhem
Kishe kuptu tishe kon n' lëkur tem
Mos u muno me grushtu kur e din s'ndrron sen
Mas krejt ksaj dhimbje
Që e patëm n'kët lidhje
Morra zemër me t'shkru për ditëlindje
Me ti pru do kujtime,
Baby baby nashta t'lumtur t'bon ai tjetri
E kohen e humbun leja tvjetrit
Ashtu kshtu une jom I njejti
Ashtu kshtu une jom I njejti

KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD


Luv Luv

Lyrics:
KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD

Hi baby, we haven't heard from each other lately
Two months went by without seeing each other and the third one is coming
Things are changing while I try to be the same
It's my fault, but not only mine
Don't listen to your friends saying that it wasn't worth it.
They forget about you as soon as you're their boyfriend*.
The easiest way would have been to finally end it
before we went further.
Do you remember, I hurt you all the time
I don't need to explain anything, I just want to make sure
that you're doing fine and I'll leave right away.
On the streets where it's very cold and there's no love
The wind whips my face; fast life, storm - I'm waiting for a wonder.
Do you also feel alone, lost like me
feeling that I'm the one to blame
because I can't offer you the life of your dreams
Golden paths, blue coasts
not long distances.
Your wet cheeks full of pain and tears
The wound hurts again...

KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD

Oh broken heart,
I won't ever turn back to bring you temptations,
Only to awake memories in you
Even though there's no turning back
I admit that I hurt you,
but now I don't try to apologize to you.
The only way out is clearly obvious:
Take the loss and leave with it.
For how long have you been forgiving me (?),
I'm on the streets, not being able to stop.
I can't offer you love, only words
I can see the separation coming, I didn't have peace of mind without seeing you
My pride won't let me cry in the chorus,
but every word I say hurts me.
You would have understood, if you had been in my skin
Don't try to fight when you know it changes nothing.
After all this pain we had in this relationship,
I took the courage to write you for your birthday,
to bring you some memories.
Baby baby, maybe the other one makes you happy,
and leave the lost time behind.
Either way I'm the same
Either way I'm the same

KNOCK, KNOCK
ARE YOU ALONE?
NO ONE'S OUT HERE AND I WAS NOT FOLLOWED
LOVE, LOVE
YOU ARE ALREADY HOME
PARTY'S OVER AND YOU DON'T LOOK SO GOOD

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019