Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Kresha - Street Shit (Feat. Caspo, DutchShultz & Snupa)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

don world don world don don world
DutchSchultz:
ku je aje (aje)
a je si je (si je )
a je a sje
bari me ngreh(huu)
a mun me ngje (a mun me ngje)
kur bohesh dhe (kur bohesh dhe)
kur dalin njerz ja nis mu nxeh
mas 1 vjeti kur te sheh edhe pse
nuk e njeh jointin n`dor tasija n`xhep
edhe s`din ai n`qaf e ngjet
e itaqi vet ni vi kok po ja cet
per mu ni ma nxeht pe perzika me xhek
ky tipi koka tek
paska vill edhe shum lek
paska vjedh edhe ne gurbet
dit per dit e vjet per vjet
tona punt po ecin vet me bereqet
po na qet na kur kyqum e majna nxeht i prekum ret
i njekum tjert i lojna t`wjerrt
sa her e kshyr nalt
kshyr edhe posht (posht posht)
paret kokan per toke ti kapu bonu i fort fort
vin ort si ki ndort shkyhen zort
kejt ca sillet e ca millet e ca bohet
edhe u korr

reff:
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit

Caspo:
ti pe din e shet mallin
cyre policin ka se nalin(nalin)
se pe din ku pe cet aj ku pe shet aj
qysh k**i po menoni ce pe bon aj
ju po shihni ce po ec n`air
ju pe dini ce po rrin HIGH
ju pe dini ce pi gjun aj
ton pe dini ce me 9mm ti shpon aj
kur o puna me bo pare pare bon aj
se pa pare me korup daj
ju thoni ce pe prish renin
se me killa me killa po sillet e pe sill venin
se me dilla me dilla po meret e pe mer venin
ju po doni me prit
ca po muni po munoni me dit
spo guxoni e po doni me cit
situatem ju pe leni mu rit
AK47 po se dini se perdorni per me dal n'beat
spo kuptoni ku po shkoni me dit
e ti nuk e ki me dit(nuk e ki me dit)
ton e dini madhafaka ce pe dini
e dini si kur kini
madhafaka ce pe rini
madhafaka ce pe lini
madhafaka ma sdini
po vini se pe dini ci ska mo madhafaka si ky madhfaka ceky madhafaka ce pe q*n madhafaka (faka faka)
po madhafaka
po madhafaka
cesi madhafaka continue me flow
madhafaka shpejt
madhafaka po
madhafaka lsho
madhafaka ngo
madhafaka mso madhafaka
ouu no madhafaka un jom madhafaka
me ni powpow madhafaka
no no madhafaka
jo madhaka si me kon kurr
madhafaka tu munu mu bo si un
madhafaka (faka faka)

reff:

don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit

Mc Kresha & Snupa
qa po doni me thon
kur na shihni ton
getto ju skini ca me thon
se jom i rond si heavy metal
nese don beef dil une dal
problem minimal
nese don me neve me ngre
ngre mos u nal (mos u nal)
urbanistik me stil sick
edhe shum i permenun ne public
classic neper rug n'TAVNIK Nike classic
sdojna me e ndru ma frik hot shit
yeeah madhafaka that`s it
mixtape me real mix e jo me mix fake
te fort jena kejt po asnjo sjena te njejt
hat sheet yeah madhafaka that sit
njerzt e lshojn cd-n ton e bohen fit
mos fol per neve keq se te mshelet goja me kitt
ju ca kshyrni neper filma
na e bojna per cdo dit
e deri kur me ket c**none
deri sa te desum p***none
se bojna pare nket c**none
se e kultivojna p***none
sjem si ti
jem TC djemt e kci
repin e kurvat leni ktu
se ka kush mi c**
mos thuj se di kush jon te cart nkit shit
Mc Records madhafaka
e ti vec chillit

reff:
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit

reff:don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit
don world don don world street shit


Ky tekst u dërgua nga Jeettonn   TrimouteMc Kresha
Featuring: Caspo & Snupa
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/07/2010


Mc Kresha - Street Shit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Street Shit".
3. Video është e këngës "Street Shit", por nuk këndohet nga Mc Kresha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Kresha:


Komente 1