Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Poka - Dite E Fundit (Feat. Soni G & Xhevi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Pjesa 1 Mc Poka
Ne bankat shkollore lindi dashuria jon
nje zemer me dy emra jan t'shkruar ne banken ton
zemer kurr s'mu dha mundesia me t'regu sa shum TE DUA
e di jam I sigurt ti kurr s'm kishe refuzu
dit per dit m'pyesnin shoket Gezim sa shum ke ndryshu
normal kisha arsya se me ty isha dashuru
fillova mu sjell mir si asnje her me para
t'adhuroj zemra im s'mund te jetojm te ndar
ne dit e fundit t'shkolles me nje laps shkrujte n'dor
nje fjal qe m'lendoi n'zemer "Tash Je Von "
e kapa qanten prej nga klasa dola me shpejtesi
6 shkronjat e emrit tend une kurr s'kam me I harru
zemra ime ty te don syri mu po m'pikon
largesia po na ndan se dhe klasat na i ndan
aty n'shkoll ku linden ndjenjat aty n'shkoll dhe m'barun
edhe pse s'jemi bashk n'zemer do te mbaj gjithmon….

Refreni 2 X Xhevi

dite e par e shkolles ishte kur ne t'dy u pam
ti me the TE Dua e me le krejt pa fjal
ishte dit e fundit kur ne ty u ndam
kurr nuk u pam nuk u pam

Pjesa 2
fjala jote zemer sa shum me lendoi
tani s'dua te shoh loja jon m'baroi
te lutem largohu gjithcka mori fund
shko ne krahet e tjeterit mos u kthe me tek un
mos harro se s'kam njenja per ty
dashuria jon zemer pergjithmon u thy
te lutem me beso te lutem me kupto
emrin tim pergjithmon ti harro

tash u qlirova nga kjo breng ne zemer
s'dua me ta kujtoj pergjithmon ate emer
se dashuria shper her te lendon
kur nuk e ke pran ate qe dashuron

Refreni 2 X Xhevi

dite e par e shkolles ishte kur ne t'dy u pam
ti me the TE Dua e me le krejt pa fjal
ishte dit e fundit kur ne ty u ndam
kurr nuk u pam nuk u pam

Pjesa 3 Soni G
lotoj e lotoj digjem me lot ne sy
perpiqem te kerkoj por shkaku me del ti
sa her te them me vete ty do te harroi
menjeher me mer malli e serisht te kujtoi
q'do perpjekje qe e bej eshte krejt e kot
dua te harroj por Soni s'te harro dot
perballem un me zemren e luftoj un per ty
qa ti besh se ajo fiton e serish na ben dy
zemra ty te ndjen e te don si I marr
thot se ne te ty s'mun te rrim te ndar
thot se ne te ty do te jemi te bashkuar
dhe dashuria jon ka per te triumfuar
mendoj e mendoj tretem ne mendime t'mia
I lendua jam serisht nga dashuria
me vjen te uleras e vten ta mallkoi
pse vetem ty vec ty te dashuroi

Refreni 2 X Xhevi

dite e par e shkolles ishte kur ne t'dy u pam
ti me the TE DUA e me le krejt pa fjal
ishte dit e fundit kur ne ty u n'dam
kurr nuk u pam nuk u pam


Ky tekst u dërgua nga  gezimiMc Poka
Featuring: Soni G & Xhevi
Publikimi: 25/02/2012


Mc Poka - Dite E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dite E Fundit".
3. Video është e këngës "Dite E Fundit", por nuk këndohet nga Mc Poka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Poka:


Komente 0