Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Poka - Divorci (Feat. Storm Fire & Xhevi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Para pasqyres qendroja pasha veten
Si mos tme duan kto spo e dua jeten
Se jeten qe e pata nuk e kam me ty
Se fmijes tem te par jo spo i jap un dashni

Ajo se meriton ket gjo qe ne ja bojm
Gjith jeten do kaloj sa te un sa te ajo
Faji i imi apo i joti tash ai ka met jetim
Se ky fat i zi me shum se jo ne krahun tim

Dashni,un po du me i dhon besim
Po du vec ni her me e majt
Nga gjumi ta zgjoj,ajo tme perqfoj dhe tme thot se je babi me i mir ne bot

Ref(2x)
Foton tende e mbaj pran
Zemra per ty po qan
Me fal po du me t'than
Familja bashk me kan

---
---
Divorc mallkum qofsh qe shtin nga mali vjen
Dashnia e njerzve te tokes ngadal po humbet
E lotet e asaj fmije si kristali po bien
Nuk ka loder ta zbus shpirtin nga ajo dhimbje kur i shef moshataret me prinder perdore
Kthen koken lart ne qiell e sheh boten mizore

Nena ime ku esht pse nuk po vjen tani
Babi harroi premtimin duhet te ishte aty
Vajza lutej cdo dit qe te vinin bashk te dy
Dhe tu krenohej shoqeve qe kan hala ne sy

prapa hekurave te shkolles dukej si ne burg
Me lotet rridhnin faqeve sikur lutej per buk
Por ne zemer vertet ajo kishtr nje peng
Qe dita dites ju kthye ne makthin me tkeq

Ref(2x)
Foton tende e mbaj pran
Zemra per ty po qan
Me fal po du me t'than
Familja bashk me kan

Kaloj fiks nje muj e prindrit se pan ma
Ajo Shifte kalendarin e numronte nen za
Se ditet qe kalun e lan nvetmi te mir
Dashnia qe pat per ta filloi ne te urry

Nje zile telefoni thjesht me sy per me pa
Belbezoi peshperiti ajo fjalen "baba"
E syt po i ndriconin e pikun dy pika lot
Nat moment qe do ta ngrinte e perplasi ne tok
Pse kaq von mthirre ku ishe gjer tani
Ke mesu qe premtimet as dheu sdo i tretsi
Se ti nuk je mo pran meje dhe e di qe sdi te jesh
Po filloj nje jet te re ti ne tshkuar do e lesh

Pas disa oresh dy trokitje ne der
Ajo vrapon ta hap po zemra po i therr
Mami i saj me krah hapur aty po e pret
Po vajza ra pa ndjenja koken nkrah te saj mbeshtet

Ref(2x)
Foton tende e mbaj pran
Zemra per ty po qan
Me fal po du me t'than
Familja bashk me kan

---
Vajza fliste e shokuar per te tre ne perjetsi
Nanen e saj shikova dhe fort e perqfova
Tpakten per vajzen ca dhimbje tja kalojna

Ulur te spitali po prisnim at doktor
Qe kishte marr persiper jeten e voglushes ton
Doktor si po ja con vajza a me mir po bohet
Ju lutem nje shpres do japi ca po don

Lajmi trondites beri sa mori vesh
Vogelushja jon ishte semeur me kancer
Se gjith ajo dhimbje qe kishte ne shpirt
Po na e merrte princeshen nga dita ne dit

Erdhem dhe hym. Bashk me maman e saj
Ajo ish pa ndjenja po duart na i shtrengoj
I vendos njona mbi tjetren sikur dicka don te thot
Te mbanim nje permtim jo sa nuk ishte von

Ref(2x)
Foton tende e mbaj pran
Zemra per ty po qan
Me fal po du me t'than
Familja bashk me kan


Ky tekst u dërgua nga StelaMc Poka
Featuring: Storm Fire & Xhevi
Publikimi: 26/05/2014


Mc Poka - Divorci
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Divorci".
3. Video është e këngës "Divorci", por nuk këndohet nga Mc Poka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Poka:


Komente 0