Meda
Meda

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Mehdin Pergjeçaj
 • Vendlindja:
 • Deçan
 • Jeton në
 • Gjermani
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 15 Qershor 1980
 • Horoskopi:
 • ♊ BinjaketBiografia

BIOGRAFIA: Meda është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe baladë popullore. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i shquar babai i Medes Hasani. Meda është një këngëta...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 134