Meda, Sinan Hoxha & Seldi

Kuq E Zi ➡ Kırmızı Ve Siyah

 Shqip ➡  Turqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  5

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: rinor mehmeti


Kuq E Zi

Katër Vilayet-et nëse bashkë nuk janë,
Qetësi s'ka më pas n'Ballkan,
këto janë fjalët e gjyshit,
në hartën e vjetër,
amanetin mos më mbetur vetëm.

U vesha kuq e zi,
u nisa për Shqipëri,
amanet baba m'ka lënë,
një flamur më pru n'Tiranë.

E kam emrin Shqipëtare,
dua bashkim kombëtar,
ose sot ose kurrë,
na bashkon një flamur.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Ref: 2X
Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Njëmijë e tetëqind e shtatëdhjetë e tetë,
n'Prizren u vendos për jetë,
mos më u ndah kurrë,
as vëlla e as motër,
Shqip me kendu Janinë,
Manastir e Shkodër.

Dem, dem, baba, dem,
ky është vendi im,
jam Tetovë e jam Ulqin,
s'jetoj më si jetim.

Jam Preshevë e Gostivar,
jam Malësi e jam Tivar,
gjyshin e kam pas në Vlorë,
e ka mbajtë Flamurin n'dorë.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Ref: 4X
Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Ref: 2X
Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Kuq e zi Shqipëtaria.


Kırmızı Ve Siyah

Dört Vilayeti-postalar ortak değilse,
, daha sonra n'Ballkan hiçbir sessiz
Bu, dedesinin sözleri
eski harita,
Beni yalnız bırakmayan güveniyorum.

Bunlar, kırmızı ve siyah giydi
Ben Arnavutluk'a gitti
güven m'ka baba, sol
bir bayrak n'Tiranë getirdi.

Ben adı Arnavut,
Ben, ulusal birlik istiyorum
bugün ya hiç ya
Bize bir bayrak birleştiriyor.

, Kırmızı ve siyah Canlı
kırmızı ve siyah yaşıyor.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Bin 878,
n'Prizren, yaşam için ayarlanmış
asla paylaştı,
Kardeşim ne kardeş, ne
Ile İngilizce ... Ioánnina,
İşkodra manastır.

Boğa, boğa, boğa, baba
Bu benim ülkem
Ben Kalkandelen am Ulcinj
s'jetoj yetim.

Ben, Gostivar Presevo
Ben Highland am Bar duyuyorum
Ben Vlora vardı dedesi,
bayrak n'dorë düzenledi.

, Kırmızı ve siyah Canlı
kırmızı ve siyah yaşıyor.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.
Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

, Kırmızı ve siyah Canlı
kırmızı ve siyah yaşıyor.
Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Hey, Hey, kırmızı ve siyah,
o Bütün Arnavutluk,
burada, burada Kosova bulunuyor
Cham.

Kırmızı ve siyah kartal.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019