Më mbaj mend (për 1 muaj)

Median - Trojet Tona (Feat. Bon-x)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Median:

jon munu me na nda e me na prish
jo munu me na shpalosen n100 fishh
po prap bashhkk bashkk na kena jetu
as 1 her venin ton se kena lshu
1 her turki ka ardhen nevnin ton
tu na sunduu e tu na kallxu qa me thon
po rnoft skenderbeu qe ka jetu
nrot somes ata me luft i ka quu
po prap na venin ton se kena majt
apet qaj mut pi venit na ka bajt
naper turki naper itali tu shku
ja nisem venin ton me haru
veni ilir veni shqiptar
qe kurkush smunet me naj zhduk ket var
na jena populli ma i vjeter nhistori
ska nenlujtem qe munet me na shly
me na shly e me na shkatru
kur shqiptari ket sen se ka duru
perqato u dredh gjaku deri ngu
Shqipria e pavarun met 28 nentor u festu

Ref.#2
E kom zemrenn kuq e zii
rnoft shqiponja vlla me dy kry
se per qeto kena luftuu
kejt trojet tona me i bashku

Bonn-X:

Tone shkavi ja nisi me na sundu
tu na shkel e tu na malltretu
na jena shqiptar gjakun kuq e zi
srina me 1 ven me naj vra gru e fmi
me na vra e me na masakru
kur qet sen shqiptari se ka toleru
u qum nkamm e u bom 1 ushtri
me emrin uck qe per ner ja di
tu luftu tu dredh gjak per dhe
per ftyren qe ja paten nis me naj zbeh
ska tortur na jena nvenin ton
hupni pi ktuhit e ju lujsha te tonn
hupni kejt hiq sdu mo me ju pa
deri dje na keni sha e na keni vra
tash me politik venin dojn me kthy
po jo mo ska oj mjera serbi

Ref.#2
E kom zemrenn kuq e zii
rnoft shqiponja vlla me dy kry
se per qeto kena luftuu
kejt trojet tona me i bashku

Median:

Kjo Maqedoni osht veni jon
ket sen vlla e din te ton
po se shpejti kena me u nda
harten e madhe na kena me bo
harten e madhe iliri
Shqipnia e madhe Dardani
Qeshtu ja kena msy tokat tona me i bo bashk
Shkavitt me 1 grusht me ja thy at asht
Me shkatru e me qu Nroot sames
Ska qka lyp aj pleher te veni i nanes
Bon-X:
Te veni i jon veni ilir
Kush afrohet ngat na e lidhum me zingjir
na e lidhemm edhe e shtrengojna
prej zingjirt kur na se lshojna
deri sa ti derdhet gjaku deri n´gu
hjekat tona ata duhet mi pagu
Ref.#2
E kom zemrenn kuq e zii
rnoft shqiponja vlla me dy kry
se per qeto kena luftuu
kejt trojet tona me i bashkuNuk kemi video për këtë këngë.


Median
Featuring: Bon-X
Publikimi: 12/09/2009


Median - Trojet Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trojet Tona".
3. Video është e këngës "Trojet Tona", por nuk këndohet nga Median.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0