Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja E Pare

erdhi nje kohe kur une shkova ne klasen e pare
atje ku une ndoqa hapat e pare

kur une mora nje shkronje
dhe nisa ta formoja
ishte shkronja a
por te tjera nga ty mesova

kur une mora nje numer
dhe nisa ta formoja
ishte numri nje
por te tjera nga ty i mesova

kujtime qe asnjeher s'do ti harroj
mesuesen e klases pare gjithmon
do ta kujtoj
se ajo si nje nene me edukoj
dhe shume dituri ajo mi dhuroj

une tani u rrita shume vargje per ty po i shkruaj
me shume dashuri e respekt
per mua do te mbetesh nje mbreteresh

- poezi nga Megi Picari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  31


Më shumë nga Megi Picari


Komente mbi këtë krijim