Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mekati - Mos I Beso Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Mekati
Mos i beso, kerkuj
Mos i lyp kerkuj , ma mir nisja vuj
fjala par qe vjen me than Mos i ze bes kerkuj.
Nese vet largohesh ather mos lyp mu kthy
qysh ja bon ti tjerve kan me ta bo ma zi.
Mos e shaj ti zotin kur je i pashpres
rri me ta gjith kohes , ai ka me t'dhan ndimes.
Me plag n'zemer , s'ka renci sa vre.t
Ka me ardh qajo qe kurr ti nuk e pret.
Mos va jep ti doren , se ta marrin trupin
mos ul krenarin , ato se njofin turpin
osht njisoj si kur me ta marr fatin.
FUCK , FUCK
Une nuk besoj , e kom fatin
Mos va fal dashnin se ta japin tradhtin
Sinqeritetin me dredhi ta pshtyn
Mos va fal ti zemren se kan me t'hyp n'shpin
Msohen edhe rrin e met zdrip nuk din
* Ref *2*
Nese nuk e din
ma mir mos ja thuj
Fjala par
mos i beso kerkuj
Nuk po gjuj
Por veten jom ka ruj
Fjala par mos i beso kerkuj
*Mekati*
Nese je i dopt , kan me t'zhyt ma t'fort.
Nese je i fort, kan me tu ngjit t'dopt.
Rri i ftoft mos va jep munsin
se kta t'bojn gropen perpara teje bijn.
Jeta rrug , rruga jet anderr
dikur vjen vdekja e veshesh si dhanderr
me cigare ndor e nuk paska shkreps
a bon me nez, thot : un skam ardh me nez.
S'kam kurgja me hup
kam ardh me fitu.
Dojn me m'pa posht , kur vet me dhe jan mlu
asnjo nuk po dojkan
s'po dijkan me kuptu.
Nejse prap se prap vlla , s'ja vlejka ma me shku.
* Ref *2*
Nese nuk e din
ma mir mos ja thuj
Fjala par
mos i beso kerkuj
Nuk po gjuj
Por veten jom ka ruj
Fjala par mos i beso kerkuj


Ky tekst u dërgua nga Renis XibriMekati
Publikimi: 16/07/2015


Mekati - Mos I Beso
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos I Beso".
3. Video është e këngës "Mos I Beso", por nuk këndohet nga Mekati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0