A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Memi

Vendlindja: Shkup  
Mosha: 41 Vjeç

Këndon kryesisht: Popullore Moderne Ilahi Popullore Vajtuese

Memi është një këngëtar i njohur. Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore.

Në vitin 2003, Memi publikon albumin "Lejla".

Në vitin 2004, Memi publikon albumin "Vajze Shkupjane".

Në vitin 2005, Memi publikon albumin "Bjondin".

Në vitin 2008, Memi publikon albumin "Unaza E Arit".

Më datë 19 Qershor 2015, Memi publikon videoklipin "Mir Se Vjen O Ramazan".

Në vitin 2015, Memi publikon albumin "Dite E Madhe, Dite E Xhuma".

Më datë 28 Maj 2017, Memi publikon videoklipin "O Syfir O Iftar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13






teksteshqip.com © 2007 - 2018