Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbeti" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Përparim Brati & Avni Metalia - Gurbeti

S'kam dasht ujin me ta pi
asnjehr gurbeti i zi
asnjehr gurbeti i zi
Kur jam ardh kam qe i ri
tash kam mbetur me femij
Tahsh jam be une me femij

Edhe gjaku mu be uje
Tu jetu ne dhe te huj
Tu jetu ne dhe te huj

Me vdiq baba se kam pa
edhe nena n'shtart mka rra
Me vdiq baba se kam pa
edhe nena n'shtart mka rra

Shkoj rrinia ne gurbet
e s'po muj me lan hala
e s'po muj me lan halaa.

Shkoj rrinia ne gurbet
e s'po muj me lan hala
e s'po muj me lan halaa..

Nat e diit un tu punu
Vetvetn e kam harru
vetveten e kam harruu..

Flokt e bardha mu kan ba
veq ni drit te bardh me pa
veq ni drtit te bardh me pa

Edhe gjaku mu be uje
Tu jetu ne dhe te huj
Tu jetu ne dhe te huj

Edhe gjaku mu be uje
Tu jetu ne dhe te huj
Tu jetu ne dhe te huj

Me vdiq baba se kam pa
edhe nena n'shtart mka rra
Me vdiq baba se kam pa
edhe nena n'shtart mka rra

Shkoj rrinia ne gurbet
e s'po muj me lan hala
e s'po muj me lan halaa.x3

Sabit Gllareva - Gurbeti

Sa here vjen kjo drite e hanes,
me kujtohen fjalt e nanes,
ne kurbet une kur jam nis,
me percolli n'qoshe t'shpise.
Pse o bire mi neverit te gjitha,
me shume mund per ke te rrita,
pse u gzova une ne jete,
nanen sot po e le vet.

Ref.
Kurbetqar ju ja jini,
shume te pasur ndoshta jeni,
gjithcka blehet n'kete dynja,
po vec nane nuk ka,
kurbetqar ju ka jini,
shume te pasur ndoshta jeni,
gjithcka blehet n'kete dynja,
po vec nane,po vec nane,
po vec nane nuk ka.

Keto ishin fjalt e nanes,
kur mi tha ne drite te hanes,
ikin dite e ikin vjet,
large u treta ne kurbet.
Su largova nga deshira,
po nga dhuna e nga skamja,
na mallkoj i madhi Zot,
me u tretur neper bote.

Ref.
Sa here kthehem ne shtepi,
lot me mbushen kta dy sy,
nuk me pret ma si dikur,
ka mbyll syte se shoh ma kurre,
ah moj nane e shkreta,
vec me ty borxhli jam kane,
po kalon gati nje jete,
prape me ty borxhli kam mbet.
Ref...

Vis Shupli & Mirgen Zela - Gurbeti

Sa her kam ni fjal,
Edhe muhabet,
Se guri i rand,
Peshon ne vend tvet,
Thojsha lumi ai,
Qe esht ne mergim,
Kurr sme ka shku mendja,
Se jam kan gabim,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj,

Rep.
Mora qanten dola prej shpis
Qysh i vogel fmi
Hala jetes pa ja nis,
Sene tzeza tu kurdis,
Nen shoqnin e vetmis,
Se shoqnia e fminis,
Nuk jan qaty ku jan nis,
Hala gjall hala fort,
Hala nzemer shqipen,
Hala jeten e jap per ven tem
E nuk koritem,
Shpija madhe me taban,
Na e rujm traditen,
Kush si njeh kufijt,
Na e msojna me vu piken,
Mka mar malli per shum sene,
Qe i kam lan mbrapa,
Po mas shumti mu po mdhimset,
Kur po kan nana,
Sjam pishman hiq per do sene,
Qe me men i bona,
Veq pishman e di se met,
Nese spajtohet nana,
Lek lek veq kesh jo me qek,
Te shpia i qojna,
Ama ajo mu mpret tha,
Sdu sen as bugjet,
Asni lek nkulet,
Vetem ty tkem se tkam gjen ma tshtrenjt njet,

Nje muj ne vendlindje,
Veç sa nje sahat,
Kana shkru me u knaq,
Mos me u bo rehat,
Kurbeti ish kan,
Ven met bo krejt seri,
Me ti prishun nervat,
E met bo gjys njeri,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj, (X2)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 30/10/2014Më Shumë Këngë Nga Memi:


Komente mbi këtë këngëMemi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.