Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Vdekja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vdekja" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 14 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
14

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ilahi Shqip - Vdekja

Ate do te shijoj cdo njeri qe lind
Ate qe femijen le pa prind
Ajo qe len prindin pa femij
Ajo do te na ndaj mua dhe ty
Ajo qe len prindin pa femij
Ajo do te na ndaj mua dhe ty
Ajo i ndan njerzit qe shum duhen
Ajo i mer edhe ato qe shum ruhen
Ajo qe te gjith ikin prej saj
Ajo te mer me faj e pa faj
Ajo qe te gjith ikin prej saj
Ajo te mer me faj e pa faj
Ajo cdo her te vjen ne befasi
Ajo qe de gjen pa u pregadit
Ajo ndal frymen dhe ty mbyll syt
Ajo qe te gjen pa u pregafit
Ajo ndal frymen dhe ty mbyll syt
Ate nuk ka njeri qe se beson
Ate ska gjalles qe se perjeton
Ate qe pak kuhs po e kujton
Eshte e hidhur ajo knaqesit i shkateron
Ate qe pak kush po e kujton
Eshte e hidhur knaqesit i shkateron
Ajo qe forca prap nuk mund ta kthen
Per te paraja fare nuk vlen
Ne te jo askush smund ta ndermjeteson
Ajo zvjen para kohe as nuk vonon
ne te smund te ndermjetson
Ajo zvjen para kohes as nuk vonon
Ajo prish planet qe i planifikon
Ajo pkut shpresat qe ty i enderron
Ajo qe prej saj nuk mund te ikesh askund
Ajo cdo gje kesaj bote i jep fund
Ajo qe prej saj smund te ikesh asnkund
Ajo cdo gje ksaj bote i jep FUND

Kabil Keça - Vdekja

Kur vjen dita per me vdek
nuk e dim ckemi me hek
gafilleku na ka mbulu
nuk e dim ku kemi me shku

Ref.:
Hej o Zot mos na habit
se na jemi kull zaif
bejm gjunahe nat e dit
Resulin kena mërzit

Hej o Zot nuk mbushet koka
ne ket hall si na mban toka
pa gjynahe skalon dakika
per vdekjen sna ze mërzia

Ref.:
Hej o Zot mos na habit
se na jemi kull zaif
bejm gjunahe nat e dit
Resulin kena mërzit

Mjerit na si nuk kujtojm
n'huzur t'Zotit si dot shkojm
per azxho ftyr skemi lan
snjofim Bab snjofim as Non

Ref.:
Hej o Zot mos na habit
se na jemi kull zaif
bejm gjunahe nat e dit
Resulin kena mërzit

Safet Rizaj - Vdekja

Me erdhi koha o per me shku
se fundi im mu ka afru
e tash familja krejt jan tubu
e permy krye jan tuj vajtu

fryma e fundit tash don mem dal
ska askush qi mundet mem ndal
vetem sotit i bej dua
inshalla xhenetin ka me pa

i vdekuri une tash jam
e krejt prej slargit per mu kan ardh
tash krejt namazin per mu e falin
e krejt xhemati po ma bajn hallall

syt mbeten qel trupi mu ka ngri
vaji familjes ne zemer mka hi
po merdhi koha jete per me ndru
me leni te shkoni se dut me shku

jan mledhur miqt o per mem lar
se tash xhenaze une ka mu ba
e me qefin tash pom mbulojn
e mu per varrin gati me bojn

ah sa i ngusht koka tabuti
ku jan tum shti shtrati i fundit
tash jan tum qu te varri im
krejt pom percjellin te vendi im

ne varre pom shdrypin dheu mbulon
mrena ersirre syte mi shkaterron
nuk din njerzija qysh eshte me vdek
mu kan i mbulur me shum dhe

nihet ezani e krejt po shkojn
e mua vet ne varre po me lajn
mos me harroni o ju qi shkoni
o por askush sma nika zanin

ku jeni ju qe mkeni dasht
ku jeni ju nene e babe
tash jam i vetem nket varre te zi
ska ma rrugdalje per me u kthy

tash vjen meleku dhe me pyt mu
a e nin vetin qe je i vdekur
o shpyrti im tash eshte rrahat
por mos harroni se vdekja eshte ngat.

Tekst: Safet Rizaj

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 15/06/2015Më Shumë Këngë Nga Memi:


Komente mbi këtë këngëMemi - Vdekja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekja".
3. Video është e këngës "Vdekja", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.