Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mensur Kadriu - Pishman  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/02/2014

2014-02-22T18:47:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pishman" kënduar nga Mensur Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mensur Kadriu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Valbona Tahiri - Pishman

sa her tkan sha.
aq her un kam qa
mkan renu me fjal
n'zemer me kan vra

sa her tkan sha.
aq her un kam qa
mkan renu me fjal
n'zemer me kan vra

me kan than me ty me u nda
me kan than me ty mos me u pa
mi kan than 1000fjal per ty
largohu nga aj se nuk osht per ty

me kan than me ty me u nda
me kan than me ty mos me u pa
mi kan than 1000fjal per ty
largohu nga aj se nuk osht per ty

e tash jam pishma
qe askan se kan ngu
mua me ndan me ti
kejt bota osht mundu

e tash jam pishma
qe askan se kan ngu
dhe ne fund jam bind
qe ti sishe per muuu

sa lujtet mi banj
vec un ti met lan
por asnjeri skan mujt
prej teje mem nda

sa lujtet mi banj
vec un ti met lan
por asnjeri ska munj
prej teje tme ndaj

me kan than me ty me u nda
me kan than me ty mos me u pa
mi kan than 1000fjal per ty
largohu nga aj se nuk osht per ty

me kan than me ty me u nda
me kan than me ty mos me u pa
mi kan than 1000fjal per ty
largohu nga aj se nuk osht per ty

e tash jam pishma
qe askan se kan ngu
mua me ndan me ti
kejt bota osht mundu

e tash jam pishma
qe askan se kan ngu
dhe ne fund jam bind
qe ti sishe per muuu
dhe ne fund jam bind
qe ti sishe per muuu

Eugena Aliu - Pishman

I ke ra pishman
Sot ti je pendu
Sa me vrave dje
Jo nuk e kam harru
I ke ra pishman
Sot falje po kerkon
Cfare ti bej zemres qe akoma ty te don

Vetem ty tkam dasht un
Dashni tkam dhuru
Besova ne syt e tu
Eshte arsyeja pse
Ti sot je ketu
Fajtor I vet pranum

Se une ndjenjen ta fala
Dashni dashni
A lendohet kjo zemer
Kte se prisja nga tiI ke ra pishman
Sot ti je pendu
Sa me vrave dje
Jo nuk e kam harru
I ke ra pishman
Sot falje po kerkon
Cfare ti bej zemres qe akoma ty te don

Inatin smund ta mbaj
Dhe pse ti ke faj
Ndjenja thell te ka rendu
Eshte arsyeja pse
Ti sot je ketu
Fajtor I vet pranum

Se une ndjenjen ta fala
Dashni dashni
A lendohet kjo zemer
Kte se prisja nga ti

I ke ra pishman
Sot ti je pendu
Sa me vrave dje
Jo nuk e kam harru
I ke ra pishman
Sot falje po kerkon
Cfare ti bej zemres qe akoma ty te don

Lannex - Pishman

A e din sa her ke ik vet
Amo sot st’shti me kajt une kan vet
Ti je pika jem e dobt, sedi pse mvret
Cdo onderr u tretë

X2:
Kejt i ki haram, ti i ki haram
Mke lendu rond, amo zemra tdon tdon
Edhe shiu kur rigon
Ky djali tkujton bejb

Nuk edi pse pom nem ti
Faji ske i jemi
Pra pse um le fajtor

Nuk edi pse pom nem
Kohen sun e kthen
Edhe mu mem kthy o zor

Ref:
Kejt ti kam fal edhe kejt i kom ndje
E ti me fale fale dhimbje
Kejt ti kam fal edhe kejt i kom ndje
E ti me fale fale dhimbje

U kan ni vakt e jena kan mas miri
Tlidht si zingjiri
amo zemren ti ma gjujte BAM BAM

Sot lotet mu po mi ter dilli
Zemra nuk em la mu kthy
Edhe pse i ke ra pishman

Pishman ti i ke ra pishman
Amo pe lojm aty ku e lam
Se ska efekt mo me bo plan
Veq ti me t’than kejt ti kejt

X2:
Kejt i ki haram, ti i ki haram
Mke lendu rond, amo zemra tdon tdon
Edhe shiu kur rigon
Ky djali tkujton bejb

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet