A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mensur Kadriu - Mir Se Erdhe Ramzan  (Feat. Ylber Aliu)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/06/2016

2016-06-06T01:26:48

Featuring

Ylber Aliu


Si nje dit kalon nje muj
Shuhet tretja pa pi uj
Mbushet zemra plot imam
Ngopet trupi buk pa ngran
Besimtaret pa prites
zgjohen heret ne mengjes
hajn syfyrin me knaqsi
agjerojn me krenari

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan

Rrjedh gezimi per iftar
Buzqeshu o besimtar
Agjerimi te pastron
Shpirt e zemer ti sheron
N'zemra tona mbjell knaqsi
Te presim me plot mirsi
Ti na sjell cdo te mir
Lidh shejtanin me zinxhir

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan

Sofrat tona bereqet
N'shpijat tona sjell Rahmet
Sa fort malli m'paska marr
S'bashku gjith me ba iftar
I meshirshem o ALLAH
Tek ti gjith po bejm dua
Agjerimin naj prano
Dhe Islamin naj forco

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan


Lyrics submited by TOSII.v
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019