Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Lule Oj Lulcime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Nuk kemi video për këtë këngë.

ref:
Lule oj lulzime
dogje zemrën time
kujt ja fale ata dy sy
ka met vra kjo perendi (3her)

Zemra m`është si degë e thyer
nuk ka zogu ku tposhoj
shpirti im ka dhimbje t`randa
natë e dit për ty vajton (2her)

ref:
Lule oj lulzime
dogje zemren time
kujt ja fal ata dy sy
ka met vra kjo perendi.(2her)

Bij në gjum
me zgjon trishtimi
dhe ëndërr po vajtoj
vetmija në shpirt m`pushon
athu jeta ktu mbaron (2her)

ref:
Lule oj lulzime
dogje zemren time
kujt ja fal ata dy sy
ka met vra kjo perendi.(2her)


Ky tekst u dërgua nga Alban   bani


Publikimi: 31/01/2013Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 1


Mentor Kurtishi - Lule Oj Lulcime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Oj Lulcime".
3. Video është e këngës "Lule Oj Lulcime", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.