Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mentor Kurtishi - Kam Kujtuar Se Je Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Kujtuar Se Je Lule".
3. Video është e këngës "Kam Kujtuar Se Je Lule", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mentor Kurtishi - Kam Kujtuar Se Je Lule  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  16

Këngë e albumit:

"Gabuam, Gabuam"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Ke kaluar para meje s`më ke fol
E ke lanun Zemrën time t`ftohtë si borë
Me kokë ulur rrugës sime ti ke shku
Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru
E ke fsheh shikimin tënd ke kalu
Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru

Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru

Ref:
Po pi kujt po e fsheh ti sot atë shikim
A je ti që dje ëndrrojshe n`gjirin tim
A je ti ajo buzë ëmbla që m`ke than
Që m`ke than
Se askush dy Zemrat tona s`mund ti ndan
S`mund ti ndan
Kam kujtuar se je lule në pranverë
Në pranverë në pranverë në pranverë
Kam kujtuar se je lule dole therr
A s`mashtrohet Zemra ime asniherë
Asniherë asniheeerë

Ke kaluar para meje s`më ke fol
E ke lanun Zemrën time t`ftohtë si borë
Me kokë ulur rrugës sime ti ke shku
Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru
E ke fsheh shikimin tënd dhe ke shku
Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru

Sa t`ka dasht kjo Zemra ime ke harru

Ref:
Po pi kujt po e fsheh ti sot atë shikim
A je ti që dje ëndrrojshe n`gjirin tim
A je ti ajo buzë ëmbla që m`ke than
Që m`ke than
Se askush dy Zemrat tona s`mund ti ndan
S`mund ti ndan
Kam kujtuar se je lule në pranverë
në pranverë në pranverë në pranverë
Kam kujtuar se je lule dole therr
A s`mashtrohet Zemra ime asniherë
asniherë asniheeerë

Kam kujtuar se je lule në pranverë
Kam kujtuar se je lule në pranverë
Aaahhh mendova se je lule m`dole therr
Aahhh


Ky tekst u dërgua nga  bani3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë