Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Mentor Kurtishi - Adem, Adem Ti Je I Gjallë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Teuta, Teuta"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00O nën o bir kërkoj një fjalë
Adem, Adem ti je i gjallë
O nën o bir me jep flamur
Adem, Adem ti nuk vdesë kurrë
Jo ti nuk vdesë kurrë

E ra një plumb në zemër burri
E qau shqipja dhe flamuri
E bregu i detit e pyet malin
E kush na e vrau Adem Jasharin

Ref:
Shqip e rritur nëpër kodra
(Shqip e rritur nëpër kodra)
Trim trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)

Si skifter male me borë
I ka prit plumbat me dore
Si skifter mali me bor
O i ka prit plumbat me dore

O nën o bir kërkoj një fjalë
Adem, Adem ti je i gjallë
O nën o bir me jep flamur
Adem, Adem ti nuk vdesë kurrë
Jo ti nuk vdesë kurrë

Adem trimi me shumë shokë
Eshtë i mirë nëpër evropë
Emri yt o trim Jashari
Eshtë i shkrum me shkronja t`arit

Ref:
Shqip e rritur nëpër kodra
(Shqip e rritur nëpër kodra)
Trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)

Si skifter male me borë
I ka prit plumbat me dore
Si skifter mali me bor
O i ka prit plumbat me dore


Ky tekst u dërgua nga  bani
Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet