Official Video

Mergim Mjeku - Dashni  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/07/2019

2019-07-03T18:58:13

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Petro Xhori

Video Produksioni:

MProduction
REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Jo s'mujta me t'harru
Me thuj si me vazhdu
Dhe sot i njejt si dje
Po t'pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
Me fal, por s'duroj
pa ty jo s'jetoj

Kena me u pa ndonje dit
nuk arrita as me t'thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Jo s'mujta me t'harru
Me thuj si me vazhdu
Dhe sot i njejt si dje
Po t'pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
Me fal, por s'duroj
pa ty jo s'jetoj

Kena me u pa ndonje dit
nuk arrita as me t'thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Kartolina (2)

2019-07-05 15:03:21
Veq dhimbje edhe lotë
Nuk bëhem dot i fortë
Më fal, por s'duroj
Pa ty jo s'jetoj
2019-07-05 15:00:28
Jo s'mujta me t'harru
Më thuj si me vazhdu
Dhe sot i njejt si dje
Po t'pres atje ku m'le

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...