Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Gashi - Po Na Vikan Krushqit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Orkestrimi:

Vedat Lushtaku

Këngë e albumit:

"Po Na Vikan Krushqit"

Komente

Asnjë Koment

03/07/2014

2014-07-03T13:01:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Po Na Vikan Krushqit" kënduar nga Merita Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mera Zymeri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

po na vikan krushqit
nusen me marr
po i thojka nana
qikes udha e mbare(2x)

lujna me tupan e me def
aty hynin n'valle
me ba qef
po na vikan motrat me vlla t'vet
lumi ti o vlla qfar nuse ke gjet(2x)

shpi ke lan moj nuse
e ktu shpi ke gjet
nan ke lan moj nuse
e ktu nan ke gjet

lujna me tupan e me def
aty hynin n'valle
me ba qef
po na vikan motrat me vlla t'vet
lumi ti o vlla qfar nuse ke gjet(2x)Më Shumë Këngë Nga Merita Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet