Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Gashi - Prita, Prita  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Me Lindi Vajze"

Komente

Asnjë Koment

04/07/2019

2019-07-04T12:46:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prita, Prita" kënduar nga Merita Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shyhrete Behluli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nuk mund të shkruhet
E as të thuhet
Po veç të ndjehet
Malli ka mbet
Çdo ditë më djeg
Për diçka që s'kthehet
Ndarja ka ndodhë
S'kam çka me fol
Po heshtja po m'vret
Me veten grindëm
Edhe nuk bindem
Se ti më ke lan vet

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja

Se dashunia kur vret një zemër
Betohet mos me thirr ma n'emën
Por harron zemra që ka ba be
Moj dashni ku je
Sa m'ka marrë malli
Me nejt me ty
Me ti pa ata dy sy
A je edhe ti
Njësoj si unë
A të dhemb shpirti shumë

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotjaMë Shumë Këngë Nga Merita Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet